27102B104JO0
- 型號描述:
0.1 μF Mica Capacitor 250 V Rectangular Box
TRANSMITTING MICA
- 型號:
- 27102B104JO0
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Features
- General Purpose
- Package / Case
- Rectangular Box
- Size / Dimension
- 1.187" L x 0.937" W (30.15mm x 23.80mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- Dielectric Material
- Mica
- Height - Seated (Max)
- 1.187" (30.15mm)
- Capacitance
- 0.1 µF
- Voltage - Rated
- 250 V