228TTA050M
型號描述:
2200 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 120.6mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
型號:
228TTA050M
品牌:
Cornell Dubilier Electronics Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Axial, Can
Size / Dimension
0.630" Dia x 1.614" L (16.00mm x 41.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
120.6mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
Capacitance
2200 µF
Voltage - Rated
50 V
Ripple Current @ Low Frequency
1.93 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.4704 A @ 50 kHz