228CKE050MQW
- 型號描述:
2200 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 105.5mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
- 型號:
- 228CKE050MQW
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can
- Size / Dimension
- 0.630" Dia (16.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C
- Applications
- Bypass, Decoupling
- Lead Spacing
- 0.295" (7.50mm)
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 105.5mOhm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 1.240" (31.50mm)
- Capacitance
- 2200 µF
- Voltage - Rated
- 50 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 1.41 A @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 1.974 A @ 100 kHz