226XMPL035MG19
- 型號描述:
22 μF 35 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 40mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 22UF 20% 35V SMD
- 型號:
- 226XMPL035MG19
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- Decoupling
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 40mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ High Frequency
- 2 A @ 100 kHz