226TTA035MSD
- 型號描述:
22 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Axial, Can 10.55Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 22UF 20% 35V AXIAL TH
- 型號:
- 226TTA035MSD
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Axial, Can
- Size / Dimension
- 0.197" Dia x 0.512" L (5.00mm x 13.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 10.55Ohm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 70 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 107.1 mA @ 50 kHz