226SML016MD4
- 型號描述:
22 μF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 12.057Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
- 型號:
- 226SML016MD4
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.157" Dia (4.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 12.057Ohm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 85°C
- Surface Mount Land Size
- 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 16 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 30 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 45 mA @ 100 kHz