226CKR050MSA
型號描述:
22 μF 50 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 7.536Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C
型號:
226CKR050MSA
品牌:
Cornell Dubilier Electronics Inc
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:5025 倍增量:1
Capacitance
22 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.536Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
110 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
253 mA @ 100 kHz
Lead Spacing
0.079" (2.00mm)
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.492" (12.50mm)