226AXZ035M
- 型號描述:
22 μF 35 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 9.04Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD
- 型號:
- 226AXZ035M
- 品牌:
- Cornell Dubilier Knowles
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Polarization
- Polar
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 9.04Ohm @ 120Hz
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Capacitance
- 22 µF
- Voltage - Rated
- 35 V
- Impedance
- 760 mOhms
- Ripple Current @ Low Frequency
- 75 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 150 mA @ 100 kHz