225P68492YD3
型號描述:
0.68 μF Film Capacitor 140V 200V Polyester Radial
CAP FILM 0.68UF 10% 200VDC RAD
型號:
225P68492YD3
品牌:
Cornell Dubilier Knowles
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Radial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
Audio; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing
0.720" (18.30mm)
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polyester
Voltage Rating - AC
140V
Voltage Rating - DC
200V
Height - Seated (Max)
1.142" (29.00mm)
Capacitance
0.68 µF
Size / Dimension
1.252" L x 0.839" W (31.80mm x 21.30mm)