225P47492YD3
型號描述:
0.47 μF Film Capacitor 140V 200V Polyester Radial
型號:
225P47492YD3
品牌:
Cornell Dubilier
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10
起訂量:20 倍增量:1
Capacitance
0.47 µF
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
140V
Voltage Rating - DC
200V
Dielectric Material
Polyester
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Radial
Size / Dimension
1.250" L x 0.500" W (31.75mm x 12.70mm)
Height - Seated (Max)
0.831" (21.10mm)
Termination
PC Pins
Lead Spacing
0.720" (18.30mm)