3280-9PG-328
型號描述:
9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
標準環形連接器 MULTI-CON CABLE #20 CRIMP
型號:
3280-9PG-328
品牌:
Conxall / Switchcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Plug, Male Pins
Number of Positions
9
Shell Size - Insert
Shell Size, MIL
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mounting Feature
Termination
Crimp
Fastening Type
Bayonet Lock
Orientation
Keyed
Primary Material
Plastic
Shell Material
Polyamide (PA), Nylon
Shell Finish
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Black
Ingress Protection
Weathertight
Material Flammability Rating
Features
Backshell
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
5.6A
Voltage Rating
600V
Cable Opening
0.280" ~ 0.290" (7.11mm ~ 7.37mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C