TV04A360JB-G
型號描述:
58.1V Clamp 6.88A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
TVS DIODE 36VWM 58.1VC DO214AC
型號:
TV04A360JB-G
品牌:
Comchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Type
Zener
Bidirectional Channels
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
6.88A
Power - Peak Pulse
400W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)