SR3100-HF
型號描述:
Diode 100 V 3A Through Hole DO-27
DIODE SCHOTTKY 100V 3A DO27
型號:
SR3100-HF
品牌:
Comchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1200 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Package / Case
DO-201AA, DO-27, Axial
Mounting Type
Through Hole
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
250pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
3A
Supplier Device Package
DO-27
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
810 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 100 V