SMBJ120A-HF
型號描述:
ESD 保護二極體 / TVS 二極體 DIODE TVS 120V 600W SMB UNI-DIR
型號:
SMBJ120A-HF
品牌:
Comchip Technology
原廠包裝量:
3000
起訂量:1 倍增量:1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
120V
Voltage - Breakdown (Min)
133V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
193V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Power - Peak Pulse
600W
Power Line Protection
No
Applications
General Purpose
Capacitance @ Frequency
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)