CZRU52C5V6
- 型號描述:
Zener Diode 5.6 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
DIODE ZENER 5.6V 150MW SOD523F
- 型號:
- CZRU52C5V6
- 品牌:
- Comchip Technology
數量:
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.6 V
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 150 mW
- Impedance (Max) (Zzt)
- 40 Ohms
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 nA @ 1 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C