CZRU52C16
型號描述:
Zener Diode 16 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
型號:
CZRU52C16
品牌:
Comchip Technology
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:1
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
16 V
Tolerance
±5%
Power - Max
150 mW
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 12 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C