CZRQR52C5V6-HF
- 型號描述:
Zener Diode 5.6 V 125 mW ±5% Surface Mount 0402
DIODE ZENER 5.6V 125MW 402
- 型號:
- CZRQR52C5V6-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- 0402 (1006 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 5.6 V
- Impedance (Max) (Zzt)
- 40 Ohms
- Supplier Device Package
- 0402
- Power - Max
- 125 mW
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 900 mV @ 10 mA
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 100 nA @ 1 V