CZRF52C5V6
型號描述:
穩壓二極管 Zener Diode 200mW, 5.6V
型號:
CZRF52C5V6
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Package / Case
1005 (2512 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
5.6 V
Impedance (Max) (Zzt)
40 Ohms
Supplier Device Package
1005/SOD-323F
Power - Max
200 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
900 mV @ 10 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
100 nA @ 1 V