CMS70N04H8-HF
- 型號描述:
N-Channel 40 V 70A (Tc) 2W (Ta), 72.3W (Tc) Surface Mount DFN5x6 (PR-PAK)
MOSFET N-CH 40V 70A DFN5X6
- 型號:
- CMS70N04H8-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 70A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 8.5mOhm @ 20A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2W (Ta), 72.3W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Supplier Device Package
- DFN5x6 (PR-PAK)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 40 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 19.7 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1278 pF @ 25 V