CMS16P06H8-HF
- 型號描述:
P-Channel 60 V 5A (Ta), 16A (Tc) 2W (Ta), 25W (Tc) Surface Mount DFN5x6 (PR-PAK)
MOSFET P-CH 60V 5A/16A DFN5X6
- 型號:
- CMS16P06H8-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 8-PowerTDFN
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- P-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 5A (Ta), 16A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 48mOhm @ 8A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2W (Ta), 25W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Supplier Device Package
- DFN5x6 (PR-PAK)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 22 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1256 pF @ 30 V