CMS16N06D-HF
- 型號描述:
N-Channel 60 V 4.4A (Ta), 16A (Tc) 2W (Ta), 27W (Tc) Surface Mount TO-252 (DPAK)
MOSFET N-CH 60V 4.4A/16A DPAK
- 型號:
- CMS16N06D-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 4.4A (Ta), 16A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 50mOhm @ 8A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 2W (Ta), 27W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.5V @ 250µA
- Supplier Device Package
- TO-252 (DPAK)
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 60 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 14 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 815 pF @ 15 V