CMS16N06D-HF
型號描述:
N-Channel 60 V 4.4A (Ta), 16A (Tc) 2W (Ta), 27W (Tc) Surface Mount TO-252 (DPAK)
MOSFET N-CH 60V 4.4A/16A DPAK
型號:
CMS16N06D-HF
品牌:
Comchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
TO-252-3, DPAK (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
4.4A (Ta), 16A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
50mOhm @ 8A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
2W (Ta), 27W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
2.5V @ 250µA
Supplier Device Package
TO-252 (DPAK)
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
4.5V, 10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
14 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
815 pF @ 15 V