CDBQC40-HF
型號描述:
Diode 40 V 200mA Surface Mount 0402C/SOD-923F
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA 0402C
型號:
CDBQC40-HF
品牌:
Comchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
0402 (1006 Metric)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Reverse Recovery Time (trr)
5 ns
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
5pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Supplier Device Package
0402C/SOD-923F
Operating Temperature - Junction
-55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 40 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 30 V