CDBHM2100L-HF
- 型號描述:
Bridge Rectifier Single Phase Schottky 100 V Surface Mount MBS-2
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 2A MBS-2
- 型號:
- CDBHM2100L-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
- 點擊查看即時庫存
起訂量:3000
倍增量:1
價格:
- Package / Case
- TO-269AA, 4-BESOP
- Mounting Type
- Surface Mount
- Diode Type
- Single Phase
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C (TJ)
- Supplier Device Package
- MBS-2
- Voltage - Peak Reverse (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 2 A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 850 mV @ 2 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 1 mA @ 100 V