CDBHM1100L-HF
- 型號描述:
Bridge Rectifier Single Phase Schottky 100 V Surface Mount MBS
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 1A MBS
- 型號:
- CDBHM1100L-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-269AA, 4-BESOP
- Mounting Type
- Surface Mount
- Diode Type
- Single Phase
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- Schottky
- Supplier Device Package
- MBS
- Voltage - Peak Reverse (Max)
- 100 V
- Current - Average Rectified (Io)
- 1 A
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 850 mV @ 1 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 100 V