CDBA5150-HF
- 型號描述:
Diode 150 V 5A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO214AC
- 型號:
- CDBA5150-HF
- 品牌:
- Comchip Technology
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- DO-214AC, SMA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Speed
- Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
- Technology
- Schottky
- Capacitance @ Vr, F
- 380pF @ 4V, 1MHz
- Current - Average Rectified (Io)
- 5A
- Supplier Device Package
- DO-214AC (SMA)
- Operating Temperature - Junction
- -50°C ~ 175°C
- Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
- 150 V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 870 mV @ 5 A
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 500 µA @ 150 V