CDBA5150-HF
型號描述:
Diode 150 V 5A Surface Mount DO-214AC (SMA)
DIODE SCHOTTKY 150V 5A DO214AC
型號:
CDBA5150-HF
品牌:
Comchip Technology
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Mounting Type
Surface Mount
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology
Schottky
Capacitance @ Vr, F
380pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io)
5A
Supplier Device Package
DO-214AC (SMA)
Operating Temperature - Junction
-50°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
870 mV @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 150 V