首頁 > Coilcraft代理商 > XGL6060-822MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XGL6060-822MEC
型號描述:
8.2 μH Shielded Molded Inductor 7.4 A 16.8mOhm Max Nonstandard
POWER INDUCTOR, SHIELDED, COMPOS
型號:
XGL6060-822MEC
品牌:
Coilcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Inductance
8.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
7.4 A
Current - Saturation (Isat)
8.1A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
16.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
14MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.264" L x 0.256" W (6.71mm x 6.51mm)
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)