首頁 > Coilcraft代理商 > XGL5020-222MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XGL5020-222MEC
型號描述:
2.2 μH Shielded Molded Inductor 7.8 A 18.8mOhm Max Nonstandard
FIXED INDUCTOR 2.2UH SMD
型號:
XGL5020-222MEC
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
7.8 A
Current - Saturation (Isat)
7.6A
DC Resistance (DCR)
18.8mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.216" L x 0.208" W (5.48mm x 5.28mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)