首頁 > Coilcraft代理商 > XGL4020-471MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XGL4020-471MEC
型號描述:
470 nH Shielded Molded Inductor 19.7 A 5.1mOhm Max 1616 (4040 Metric)
FIXED IND 470NH 19.7A 5.1 MOHM
型號:
XGL4020-471MEC
品牌:
Coilcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Inductance
470 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
19.7 A
Current - Saturation (Isat)
13.4A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
5.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
95MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package
1616
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)