首頁 > Coilcraft代理商 > XGL4020-332MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XGL4020-332MEC
型號描述:
3.3 μH Shielded Molded Inductor 6.6 A 34mOhm Max 1616 (4040 Metric)
FIXED IND 3.3UH 6.6A 34 MOHM SMD
型號:
XGL4020-332MEC
Material - Core
Metal Composite
Inductance
3.3 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
6.6 A
Current - Saturation (Isat)
4.8A
DC Resistance (DCR)
34mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
30MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 165°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package
1616
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)