首頁 > Coilcraft代理商 > XGL1060-682MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XGL1060-682MEC
型號描述:
6.8 μH Shielded Molded Inductor 14.8 A 12.5mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 14.8A 12.5MOHM
型號:
XGL1060-682MEC
品牌:
Coilcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
14.8 A
Current - Saturation (Isat)
18.4A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
12.5mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
14MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.445" L x 0.394" W (11.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)