首頁 > Coilcraft代理商 > XEL4030-682MEC
影像僅供參考,以產品規格為準
XEL4030-682MEC
型號描述:
6.8 μH Shielded Molded Inductor 3.9 A 74.1mOhm Max 1616 (4040 Metric)
FIXED IND 6.8UH 3.9A 74.1 MOHM
型號:
XEL4030-682MEC
品牌:
Coilcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
3.9 A
Current - Saturation (Isat)
3.6A
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
74.1mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
20MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Supplier Device Package
1616
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)