XAL7070-472MEC
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 4.7uH Shld 20% 13.6A 14.26mOhms AECQ2
- 型號:
- XAL7070-472MEC
- 品牌:
- Coilcraft
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 150
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.283" W (7.50mm x 7.20mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 165°C
- DC Resistance (DCR)
- 14.26mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 26MHz
- Current - Saturation (Isat)
- 15.2A
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)
- Inductance
- 4.7 µH
- Current Rating (Amps)
- 13.6 A