XAL7070-222MEC
- 型號描述:
2.2 μH Shielded Molded Inductor 17.8 A 6.33mOhm Max Nonstandard
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
- 型號:
- XAL7070-222MEC
- 品牌:
- Coilcraft
數量:
- Inductance
- 2.2 µH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 17.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 19.6A
- DC Resistance (DCR)
- 6.33mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 35MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 165°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Size / Dimension
- 0.295" L x 0.283" W (7.50mm x 7.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.276" (7.00mm)