XAL4030-332MEC
- 型號描述:
- 功率電感器 - SMD 3.3uH Shld 20% 6.6A 28.6mOhms AECQ2
- 型號:
- XAL4030-332MEC
- 品牌:
- Coilcraft
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 500
- Packaging
- Strip
- Tolerance
- ±20%
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 28.6mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 43MHz
- Current - Saturation (Isat)
- 5.5A
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Height - Seated (Max)
- 0.122" (3.10mm)
- Inductance
- 3.3 µH
- Current Rating (Amps)
- 6.6 A