XAL4020-221MEC
- 型號描述:
220 nH Shielded Molded Inductor 16.8 A 6.4mOhm Max 1616 (4040 Metric)
FIXED IND 220NH 16.8A 6.4 MOHM
- 型號:
- XAL4020-221MEC
- 品牌:
- Coilcraft
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 220 nH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 16.8 A
- Current - Saturation (Isat)
- 18.7A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 6.4mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 191MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 1616 (4040 Metric)
- Supplier Device Package
- 1616
- Size / Dimension
- 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.083" (2.10mm)