XAL1010-221MED
- 型號描述:
220 nH Shielded Molded Inductor 41 A 0.5mOhm Max Nonstandard
POWER INDUCTOR, SHIELDED, 20% TO
- 型號:
- XAL1010-221MED
- 品牌:
- Coilcraft
數量:
- Type
- Molded
- Material - Core
- Metal Composite
- Inductance
- 220 nH
- Tolerance
- ±20%
- Current Rating (Amps)
- 41 A
- Current - Saturation (Isat)
- 98.8A
- Shielding
- Shielded
- DC Resistance (DCR)
- 0.5mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- 115MHz
- Ratings
- AEC-Q200
- Operating Temperature
- -40°C ~ 165°C
- Inductance Frequency - Test
- 1 MHz
- Features
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- Nonstandard
- Supplier Device Package
- Size / Dimension
- 0.445" L x 0.394" W (11.30mm x 10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)