首頁 > Coilcraft代理商 > PFL1609-682MEW
影像僅供參考,以產品規格為準
PFL1609-682MEW
型號描述:
6.8 μH Shielded Molded Inductor 330 mA 1.2Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 6.8UH 330MA 1.2 OHM
型號:
PFL1609-682MEW
Inductance
6.8 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
330 mA
Current - Saturation (Isat)
170mA
DC Resistance (DCR)
1.2Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
40MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.042" W (1.80mm x 1.07mm)
Height - Seated (Max)
0.038" (0.97mm)