首頁 > Coilcraft代理商 > PFL1609-561MEW
影像僅供參考,以產品規格為準
PFL1609-561MEW
型號描述:
560 nH Shielded Molded Inductor 1.1 A 130mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 560NH 1.1A 130 MOHM
型號:
PFL1609-561MEW
Inductance
560 nH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
1.1 A
Current - Saturation (Isat)
710mA
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
600MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.042" W (1.80mm x 1.07mm)
Height - Seated (Max)
0.038" (0.97mm)