首頁 > Coilcraft代理商 > PFL1609-472MEW
影像僅供參考,以產品規格為準
PFL1609-472MEW
型號描述:
4.7 μH Shielded Molded Inductor 380 mA 700mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 4.7UH 380MA 700 MOHM
型號:
PFL1609-472MEW
Inductance
4.7 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
380 mA
Current - Saturation (Isat)
240mA
DC Resistance (DCR)
700mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
60MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.042" W (1.80mm x 1.07mm)
Height - Seated (Max)
0.038" (0.97mm)