首頁 > Coilcraft代理商 > PFL1609-222MEW
影像僅供參考,以產品規格為準
PFL1609-222MEW
型號描述:
2.2 μH Shielded Molded Inductor 480 mA 470mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 2.2UH 480MA 470 MOHM
型號:
PFL1609-222MEW
Inductance
2.2 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
480 mA
Current - Saturation (Isat)
300mA
DC Resistance (DCR)
470mOhm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
130MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.042" W (1.80mm x 1.07mm)
Height - Seated (Max)
0.038" (0.97mm)