首頁 > Coilcraft代理商 > PFL1609-103MEW
影像僅供參考,以產品規格為準
PFL1609-103MEW
型號描述:
10 μH Shielded Molded Inductor 320 mA 1.4Ohm Max Nonstandard
FIXED IND 10UH 320MA 1.4 OHM SMD
型號:
PFL1609-103MEW
品牌:
Coilcraft
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Type
Molded
Material - Core
Metal Composite
Inductance
10 µH
Tolerance
±20%
Current Rating (Amps)
320 mA
Current - Saturation (Isat)
130mA
Shielding
Shielded
DC Resistance (DCR)
1.4Ohm Max
Q @ Freq
Frequency - Self Resonant
35MHz
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 140°C
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Features
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.071" L x 0.042" W (1.80mm x 1.07mm)
Height - Seated (Max)
0.038" (0.97mm)