ECLB60W-48S05
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 12A 18V - 75V Input
型號:
ECLB60W-48S05
品牌:
Cincon Electronics Co., Ltd.
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Type
Isolated Module
Number of Outputs
1
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Current - Output (Max)
12A
Power (Watts)
60 W
Voltage - Isolation
1.5 kV
Applications
ITE (Commercial)
Features
Remote On/Off
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency
92%
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
6-DIP Module
Size / Dimension
2.05" L x 1.20" W x 0.40" H (52.0mm x 30.5mm x 10.2mm)