CQB50W8-36S24-CMFC
- 型號描述:
Open Frame DC DC Converter 1 Output 24V 2.08A 75V Input
DC/DC CONVERTER 24V 50W
- 型號:
- CQB50W8-36S24-CMFC
- 品牌:
- Cincon Electronics Co. LTD
數量:
- Packaging
- Box
- Power (Watts)
- 50W
- Size / Dimension
- 4.60" L x 2.40" W x 1.26" H (116.8mm x 61.0mm x 32.0mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Type
- Open Frame
- Operating Temperature
- -40°C ~ 105°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Railway
- Voltage - Input (Max)
- 75V
- Approval Agency
- CE
- Efficiency
- 90%
- Current - Output (Max)
- 2.08A
- Voltage - Input (Min)
- 9.5V
- Voltage - Output 1
- 24V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 4.2 kV