CQB50W12-72S05
型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 5V 6A 14V - 160V Input
DC DC CONVERTER 5V 30W
型號:
CQB50W12-72S05
品牌:
Cincon Electronics Co. LTD
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case
Module
Size / Dimension
2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Mounting Type
Through Hole
Type
Isolated Module
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max)
160V
Approval Agency
CB, CE, cURus
Efficiency
83%
Current - Output (Max)
6A
Supplier Device Package
Module
Voltage - Input (Min)
14V
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Control Features
Enable, Active High
Power (Watts)
30 W
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
3 kV