首頁 > Cincon Electronics Co. LTD代理商 > CHB200W12-72S48N-CMFD
影像僅供參考,以產品規格為準
CHB200W12-72S48N-CMFD
型號描述:
Enclosed DC DC Converter 1 Output 48V 4.2A 160V Input
CHASSIS MOUNT, 200W, 12:1 14-160
型號:
CHB200W12-72S48N-CMFD
品牌:
Cincon Electronics Co. LTD
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bag
Power (Watts)
200W
Size / Dimension
6.98" L x 3.09" W x 1.56" H (177.3mm x 78.5mm x 39.6mm)
Mounting Type
Chassis Mount
Type
Enclosed
Operating Temperature
-40°C ~ 95°C (With Derating)
Applications
ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max)
160V
Approval Agency
CE, UKCA
Efficiency
88.5%
Current - Output (Max)
4.2A
Voltage - Input (Min)
14V
Voltage - Output 1
48V
Voltage - Output 2
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Number of Outputs
1
Voltage - Isolation
4.2 kV