CHB200W12-72S48
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 4.2A 14V - 160V Input
DC DC CONVERTER 48V 200W
- 型號:
- CHB200W12-72S48
- 品牌:
- Cincon Electronics Co. LTD
數量:
- Packaging
- Box
- Features
- Remote On/Off, Remote Sense
- Package / Case
- Half Brick
- Size / Dimension
- 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Type
- Isolated Module
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C
- Applications
- ITE (Commercial), Railway
- Voltage - Input (Max)
- 160V
- Approval Agency
- CB, CE, cURus
- Efficiency
- 90%
- Current - Output (Max)
- 4.2A
- Supplier Device Package
- Half Brick
- Voltage - Input (Min)
- 14V
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Control Features
- Enable, Active High
- Power (Watts)
- 200 W
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 3 kV