CHB200W12-72S48-CMFD+HS
- 型號描述:
Enclosed DC DC Converter 1 Output 48V 4.2A 160V Input
CHASSIS MOUNT, 200W, 12:1 14-160
- 型號:
- CHB200W12-72S48-CMFD+HS
- 品牌:
- Cincon Electronics Co. LTD
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 200W
- Size / Dimension
- 6.98" L x 3.80" W x 2.64" H (177.3mm x 96.5mm x 67.1mm)
- Mounting Type
- Chassis Mount
- Type
- Enclosed
- Operating Temperature
- -40°C ~ 95°C (With Derating)
- Applications
- ITE (Commercial), Railway
- Voltage - Input (Max)
- 160V
- Approval Agency
- CE, UKCA
- Efficiency
- 88.5%
- Current - Output (Max)
- 4.2A
- Voltage - Input (Min)
- 14V
- Voltage - Output 1
- 48V
- Voltage - Output 2
- Voltage - Output 3
- Voltage - Output 4
- Number of Outputs
- Voltage - Isolation
- 4.2 kV