CHB200W-48S48
- 型號描述:
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 48V 4.2A 18V - 75V Input
DC DC CONVERTER 48V 202W
- 型號:
- CHB200W-48S48
- 品牌:
- Cincon Electronics Co. LTD
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Type
- Isolated Module
- Number of Outputs
- 1
- Voltage - Input (Min)
- 18V
- Voltage - Input (Max)
- 75V
- Voltage - Output 1
- 48V
- Current - Output (Max)
- 4.2A
- Power (Watts)
- 202 W
- Voltage - Isolation
- 1.5 kV
- Applications
- ITE (Commercial)
- Features
- Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 100°C (With Derating)
- Efficiency
- 87%
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Half Brick
- Size / Dimension
- 2.40" L x 2.28" W x 0.52" H (61.0mm x 57.9mm x 13.2mm)